Adobe CS4 Serisi Çıktı! Yenilikler

Web tasarımı ve web sayfası geliştirmede olağanüstü olanı yeniden tanımlayın

Adobe® Creative Suite® 4 Web Premium ile, etkileşimli web siteleri, uygulamalar, kullanıcı arabirimleri, sunumlar ve mobil aygıt içeriği dahil dijital çalışmaların tam aralığını oluşturun. Teknoloji gelişmeleri grafikten web’e, buradan da etkileşimli tasarıma uzanan disiplinlerde çalışmanızı sağlar ve olağanüstü çevrimiçi içerik sunmanız için her zamankinden daha yaratıcı özgürlük sağlar.

* Adobe Dreamweaver CS4 ile profesyonel web sitesi tasarımı

Gelecek neslin web deneyimini oluşturun

Zengin CSS, JavaScript, SWF ve dinamik içeriklerinizle Dreamweaver’da gerçek dünya görünümünde doğrudan çalışın. Sık kullanılan JavaScript çerçevelerinden üçüncü taraf web gereçlerini hızlıca kendi sayfalarınıza entegre edin.

Canlı Görünüm

Dreamweaver CS4′ teki yeni Canlı Görünüm ile koda doğrudan erişim sağlarken bile web sayfalarınızı gerçek dünya tarayıcı koşullarıyla tasarlayın. Kodda yapılan değişiklikler işlenen görünüme anında yansıtılır.

Kod Gezgini

Yeni Kod Gezgini özelliği, geçerli seçiminizi etkileyen tüm kod kaynaklarını gösterir; örneğin, CSS kuralları, sunucu tarafı içerikleri, harici JavaScript özellikleri, Dreamweaver şablonları, iframe kaynak dosyaları ve daha fazlası.

Ajax ve JavaScript çerçeveleri için kod ipuçları

JavaScript hücre nesneleri ve temel veri türleri için geliştirilmiş destekle daha hızlı ve daha doğru JavaScript yazın. Dreamweaver CS4’ün genişletilmiş kodlama işlevselliğini jQuery, Prototype ve Spry dahil, sık kullanılan JavaScript çerçevelerini dahil ederek kullanın.

Adobe AIR yaratma desteği

HTML ve JavaScript tabanlı Adobe AIR™ uygulamalarını doğrudan Dreamweaver içinde oluşturun. Dreamweaver uygulamasından çıkmadan AIR uygulamalarının önizlemesini yapın. AIR paketleme ve kod imzalama özellikleriyle yayılmaya hazır Adobe AIR uygulamanızı alın.

İlgili Dosyalar

İlgili Dosyalar özelliğine sahip Dreamweaver CS4’te bugünün web sayfalarını oluşturan çeşitli dosyaları yönetin. Kaynağı Kod görünümünde ve ana sayfayı Tasarım görünümünde görmek için herhangi bir ilgili dosyayı tıklatın.

En iyi uygulamaları öğrenin

Pratik konseptlerin jargonsuz ifadeleriyle desteklenmiş en iyi CSS uygulamalarını görsel olarak tasarlayın. En iyi uygulamaları desteklerken Ajax etkileşimi oluşturun.

En iyi CSS uygulamaları

Kod yazmadan en iyi CSS uygulamalarını kullanın. Özellikler panelinde yeni CSS kuralları oluşturun ve her özelliğin hangi stil basamağında olduğuna dair açık ve basit açıklamalar elde edin.

İçeriğinizin kontrolünü elinize alın

Müşterilerinizin web sayfalarını tarayıcıda doğrudan güncelleyebilmesini sağlayın. Sitenize veritabanı ya da karmaşık kodlama gerekmeden dinamik veri ekleyin.

Adobe Photoshop Akıllı Nesneler

Bir görüntü Akıllı Nesnesi oluşturmak için Dreamweaver’a herhangi bir Photoshop® PSD belgesi ekleyin. Akıllı Nesneler, kaynak dosyaya sıkı bir şekilde bağlanmıştır. Kaynak görüntünüzde değişiklikler yapın ve Photoshop’u açmadan Dreamweaver’da güncelleyin.

Subversion entegrasyonu

Sitenizi güncelleyin ve değişiklikleri doğrudan Dreamweaver’dan kontrol edin. Dreamweaver, daha güçlü teslim etme ve teslim alma deneyimi için CS4 Subversion® yazılımıyla entegre olur.

HMTL veri kümeleri

Veritabanı veya XML kodlamada ustalaşmak için zaman kaybetmeden dinamik veri gücünü web sayfalarınıza entegre edin. Spry Veri Kümeleri basit HTML tablo içeriğini etkileşimli veri kaynağı olarak tanır.

Yeni kullanıcı arabirimi

Paylaşılan bir kullanıcı arabirimi tasarımıyla tüm Adobe Creative Suite® 4 uygulamalarında daha hızlı ve akıllı bir şekilde çalışın. Çalışma alanı geçiciyle bir çalışma ortamından sonrakine hızlıca geçin.

* Adobe Flash CS4 Professional ile zengin etkileşimli içerik geliştirme

Kolay ve etkili tasarım oluşturma

İşinizi kolaylaştıran ve daha etkili bir hale getiren, kolay anlaşılır, yeni animasyon araçlarıyla tasarımlarınızı hayata geçirin. Gelişmiş bir kullanıcı arabirimi ve güçlü bir kodlama ortamıyla iş akışınızı düzenleyin.

Nesne tabanlı animasyon

Araları ana kareler yerine doğrudan nesnelere uygulayan nesne tabanlı animasyona sahip bireysel animasyon niiikleri üzerinde tam kontrol sahibi olun. Bezier tutamaçları ile hareketler üzerinde kolayca değişiklik yapın.

Hareket hazır ayarları

Her nesneye uygulanabilir hazır animasyonlar ile projenize bir adım önde başlayın. Düzinelerce hazır ayardan birini seçin veya kendi hazır ayarınızı oluşturun. Animasyonda zaman kazanmak için hazır ayarları diğerleriyle paylaşın.

Hareket yolları

Nesne animasyon yolları üzerinde belirgin kontrol deneyimi sahibi olun — Adobe® Flash® CS4 Professional, artık aşina olduğunuz Bezier tutamaçları kullanılarak kolayca değiştirilebilen hareket yollarını otomatik olarak oluşturur

Hareket düzenleyici

Yeni hareket düzenleyiciyi kullanarak, döndürme, boyut, ölçek, konum, filtreler ve daha fazlası dahil olmak üzere ana kare parametreleri üzerinde kapsamlı kontrol sahibi olun. Adobe After Effects® yazılımındakine benzer grafiksel görünümler ile hareket hızı kontrolünü daha da iyi bir hale getirin.

Geliştirilmiş proje paneli

Yeni proje paneli sayesinde, birden çok projeyle daha kolay çalışın. Özellik değişikliklerini birden çok dosyaya uygulayın, sembolleri oluşturduktan sonra istediğiniz dosya klasörüne kaydedin ve daha fazlasını yapın.

Geliştirilmiş kitaplık

Arama olanaklarına ve öncelik vermeye sahip gelişmiş kitaplık sayesinde varlıklarla daha kolay çalışın.

Yeni Adobe Creative Suite arabirimi

Tüm Adobe Creative Suite® sürümlerinde bulunan ve araçlarla düzenli çalışmanızı sağlayan panel sabitleme özelliği ve hızlandırılmış davranışlar sayesinde verimliliğinizi artırın.

Dikey Özellik denetçisi

Yeni dikey olarak görüntülenen Özellik denetçisi sayesinde daha geniş ekrandan faydalanın ve daha fazla ekran alanı elde edin.

Adobe Pixel Bender

Gerçek zamanlı yaratıcı ifadeler için çalışma süresinde kolayca özel filtreler ve efektler uygulayın. Flash Player çalışma süresi için etkileyici, benzersiz görsel efektler üretmek üzere filtreler, karışımlar ve dolgular oluşturmak için Flash uygulamasına dahil olan Adobe Pixel Bender™ araç kitini kullanın. Adobe Pixel Bender ile görsel efektleriniz artık birden çok uygulamaya taşınabilir.

Meta veri (XMP) desteği

Yeni XMP panelini kullanarak SWF dosyalarına meta veriler ekleyin. Daha iyi bir mobil deneyim ve gelişmiş işbirliği için hızlı bir şekilde etiket atayın.

Adobe Flex geliştiricileriyle işbirliği

Adobe Flex® uygulamasında kod düzenleyin ve ardından bitirmek ve üretim için Flash CS4 Professional içine getirin. Adobe Flex Builder™ yazılımında geliştirilen salt kod ActionScript 3.0 SWC bileşenlerini içe aktarın.

3B dönüştürme

x, y, ve z eksenleri boyunca animasyon yapmanızı sağlayan, heyecan verici, yeni 3B çevirme ve döndürme araçları ile 2B nesneleri 3B alanda canlandırın. İstediğiniz herhangi bir nesneye yerel veya genel dönüşüm uygulayın.

Kinematikleri Kemik aracıyla ters çevirme

Birbirine bağlı nesneler ile zincir benzeri animasyon efektleri oluşturun veya yeni Kemik aracını kullanarak tek bir şekli hızlı bir şekilde deforme edin.

Deco ve Püskürtmeli Fırça ile modelleme

Sembolleri anında tasarım araçlarına çevirin. Sembolleri birçok farklı şekilde uygulayın: Deco aracını kullanarak hızlı bir şekilde kaleydoskop görünümlü efektler yaratın ve dolgular uygulayın veya Püskürtmeli Fırça aracını kullanarak herhangi bir tanımlanmış alana rastgele bir şekilde semboller püskürtün.

H.264 destekli Adobe Media Encoder

Artık Flash CS4 Professional’a dahil ayrı bir yazılım bileşeni olan Adobe Media Encoder ile üretkenliği artırın. Dosyalar arka planda kodlanırken yaratıcı çalışmaya devam edin. Kodlama için birden çok öğe oluşturun, önceliklerini yönetin ve her bir öğe için gelişmiş ayarları kontrol edin. Flash CS4 Professional, daha iyi kontrol ile daha yüksek kaliteli sonuçlar almak için Adobe Media Encoder kullanır.

Ortak arabirim

Creative Suite bileşenleri arasında, aşina olduğunuz paneller, menüler ve hızlı tuşlarla kolayca çalışın. Uygulamalar arasında düzgün ve hızlı çalışmak üzere çalışma alanınızı özelleştirmek için Adobe arabirimlerinin esnekliğini kullanın.

XFL desteği

Adobe InDesign® veya After Effects yazılımından içerik açın ve dosya bütünlüğünü koruyun. Flash’ta daha da fazla geliştirme yapmak için uygulamalar arası işbirliği sağlayan XFL formatıyla içerikleri kolay bir şekilde içe aktarın

Adobe® Topluluk Yardımı

Adobe Creative Suite® 4 yazılımı içinde, daha fazla sayıda hedeflenen sonuç sağlayan çevrimiçi arama motorunun gücünden faydalanın. Aranabilir içeriğe, Adobe tarafından her zaman sağlanan ayrıntılı, ürüne özel Yardım’ın yanı sıra ilave Adobe içerikleri ile Adobe’deki uzmanlar ve tasarım/üretim topluluklarındaki uzmanlar tarafından seçilmiş üçüncü taraf içerik dahildir.

Acrobat.com, Adobe® ConnectNow’u sunar

Acrobat.com belgeleri oluşturmak ve paylaşmak, gerçek zamanlı iletişim kurmak ve diğer kişilerle çalışmayı basitleştirmek için kullanabileceğiniz çevrimiçi hizmetler merkezidir. Acrobat.com hizmetlerinden birisine erişildiğinde, Adobe ConnectNow, Adobe Flash® ve diğer Adobe Creative Suite® 4 bileşenleri içinden web üzerinde canlı buluşabilir ve ekranınızı iki çevrimiçi misafire kadar ücretsiz paylaşabilirsiniz.

Adobe® Kuler™

Adobe Kuler™ ile renk temaları keşfedin, oluşturun ve paylaşın. Kuler web sitesinden ve Kuler Adobe AIR™ uygulamasından erişilebilen, çevrimiçi Kuler topluluğunun renklerinden ilham alarak yaratıcı projelerinizi başlatın. Binlerce temayı göz atıp arayın, doğrudan Renk Örnekleri panelinize indirin ve hatta paylaşmak üzere kendi temalarınızı yükleyin.

Adobe® AIR için yaratma

Adobe AIR çalışma süresine yayınlamak için yeni entegre özelliklere sahip etkileyici deneyimleri masüstüne gönderin. Farklı aygıtlar üzerinden daha da geniş kitlelere ulaşın — web, cep telefonu ve şimdi de masaüstü.

TÜM YENİLİKLER

Bir yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.