Asker, Temel, Çocuk

Birazda eğlenelim arkadaşlar. Aşağıya 3 tane fıkra yazdım. Keyifle okumanız dileklerimle. İyi Geceler 😀

ASKER

Zamanın birinde 2 sevgili varmış. çok severlermiş birbirlerini gel zaman git zaman çocuk askere gitmiş! Çocuk askerdeyken kız başka birine aşık oluvermiş bunu mektupla anlatmak zorundaymış ve yazmış. Sen askerdeyken ben başka birine aşık oldum nolur kusura bakma sende olan resmimide bi zahmet bana gönder demiş. Bizim asker okumuş mektubu intikam alacak. Taburdaki askerlerden ne kadar kız resmi varsa toplamış resimleri mektuba koymuş. “Kusura bakma seçemedim sen hangisiydin kendininkini al diğerlerini bana yolla” demiş.

TEMEL

Temelle Dursun ABD itfaiye teşkilatına girmişler neyse apartmanın birinde  yangın çıkmış itfaiye merdiveni bozulmuş temel çıkmış yukarı yaralıları aşağı Dursun’a atıyormuş  1,2 derken bi zenci çocuk atmış aşağıda da Dursun tutmamış gene 1,2 zenci atmış. Dursun aşağıdan bağırmış Temel yanmış çocukları atmayı bırak zaman kaybetme demiş.

Çocuk

Çocuk biraz konuşma özürlüdür. Öğretmen tahtaya “kedi sütü iç” yazar ve çocuğa okumasını söyler. Çocuk okur: “tedi tütü it”.  Öğretmen azarlar çocuğu “bir daha oku der”. Çocuk tekrar okur “tedi tütü it” öğretmen sinirlenir bağırır “düzgün oku sunu” der. Çocuk tekrar okur ama, nafile. Öğretmen bu kez döver çocuğu ve oku der çocuğun canına tak etmiştir. Öfkeyle haykırır.” Anatini tittiimin tediti! ittene tu tütü”

Bir yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.